Rexik forum

Pridaj príspevok

KatusHudecova girl (25. 5. 2017 15:47)

Reaguj
Ahoj! Do tejto témy môžete písať informácie o morčatách, ich chove atď. Môže to pomôcť mne,vám, ale aj iným ľuďom. :) :lol:

KatusHudecova girl (25. 5. 2017 15:50)

Reaguj
Morčatá by sa nemali kúpať.

KatusHudecova girl (25. 5. 2017 15:59)

Reaguj
Moje morča má veľmi rado listy z kalerábu, uhorku, banán a jablko. Možno že aj vaše morča má rado niečo z toho. 

NanyLP girl (28. 5. 2017 20:26)

Reaguj
Pravda

LulugirlTV girl (4. 6. 2017 18:22)

Reaguj
Má tu niekto škrečka? Ak áno môžu sa kúpať? Poradím... Ale aj mne poradíte,možno,pri niečom. Ďakujem

CHill_Killer boy (23. 7. 2017 20:38)

Reaguj
Taaakže :lol: Ja tu budem asi jediny čo vie dosť veci o morčiatkach...Takže ideme na to:
 Ak chcete morčiatko tak vam neodporučam aby ste ho v dome alebo bytovke mali ibe jedneho.Pretože ked je morčiatko samo  tak je velmi smute,nervozne,znudene,častejšie bude chore a môže aj zahynuť :hmm: ...no presne tak :( Morčiatkove terarium/klietka by malo byť vždy v centre diania (takže na mieste vo vašom dome kde je cely deň pohyb),nesmie byť blízko pri okne,klime alebo vetračke pretože prievan mu veľmi škodi a môže prechladnuť ;)Nemal by čuchať vypary z kuchyne.Terarium/klietka pre dve morčatá by mala byť cca 100cm(1m)až 120cm(1,2m).Nikdy ju nerobte menšiu ako 1m. Viac napišem neskôr. ;)

CHill_Killer boy (23. 7. 2017 23:05)

Reaguj
Takže pokračujeme ;) Ešte než si rozmyslite že si chcete kupiť morčiatko tak musite vedieť že strašne veľa papa.Uplne najradšej ma všetky druhy zelenej zeleniny(okrem šalatu a hrozna pretože ich to nafukuje ;) )Okrem toho ma rad travu zo zahradky,seno,mrkvu,uhorky alebo paradajky.Z ovocia ma rado jablko,banan alebo hrušku(ale vždycky mu to davajte iba raz do tyždňa ako dezert alebo špecialitku ;) pretože to obsahuje veľa cukru a mohlo by byť tučne a zahynuť :smirk: )

danifriskies girl (29. 7. 2017 11:22)

Reaguj
@CHill_Killer to sa mýliš. Ja som chovala už 3 morčatá a teraz mám dve (teda to jedno si idem dnes vyzdvihnúť z CHS) :) ale nemáš pravdu vo všetkom. Zelenina sa môže dávať neobmedzene, tým myslím každý deň ale len ľahká zelenina (mrkva). Ďalej jablko sa tiež môže dávať viackrát za deň ale v menších množstvách. Je predsa len sladšie ale pokiaľ máš viac morčiat, kľudne stačí dať jednu misu ovocia a striedať to so zeleninou.Hruška neni vhodná lebo nadúva rovnako ako ľadový šalát vo väčšom množstve.
Zo zeleniny je ideálne dávať: mrkva (aj vňať má veľa vitamínov!!!), uhorka (v menšom množstve).
Z ovocia je najlepšie dávať: jablko (pozor jadierka sú toxické!!! → vybrať ich!), banán
Samozrejme raz za čas pridať do misky aj (jedna miska na jedlo a druhá na zeleninu & ovocie), pr. hrušku, hrozno, ľadový šalát, atď.

KatusHudecova girl (5. 10. 2017 15:47)

Reaguj
@LulugirlTV asi nie

BUGO boy (18. 11. 2017 16:42)

Reaguj
Morcata su pekne.Ja jedno mam.