zaujimavosti

zoradiť podľa:

Veľmi populárna mapová aplikácia vám teraz ukáže, či sú vybrané lokality vhodné pre invalidov. Aplikáciu vyrobila skupinka pracovníkov Google, ktorí na nej robili 20 % svojho pracovného času.

0 komentarov

Sedmokráska odjakživa patrila k najznámejším domácim rastlinám a napriek tomu, že je nevýrazná, je to drahocenný druh divorastúcej zeleniny. Je to tiež tradičný liečivý prostriedok, v minulosti bola považovaná za všeliek.

3 komentáre

Takto sa nazýva športová disciplína, v ktorej sa súťaží so psím záprahom.

13 komentárov

V snoch vidíme len tváre, ktoré už poznáme. Naša myseľ nedokáže vymyslieť nové tváre. Naozaj snívame len s reálnymi ľuďmi, ktorých sme už niekedy stretli – aj keď si to zvyčajne už nepamätáme.

2 komentáre

Mount Everest je najvyšší vrch sveta. Teraz sa ale vedú debaty o tom, aký je vlastne vysoký. Podľa niektorých správ priamo z Nepálu, zemetrasenie pred dvomi rokmi pripravilo najvyššiu horu sveta o časť vrcholu.

4 komentáre

V Antarktíde sa nachádza viac meteoritov než na ktoromkoľvek inom kontinente. Sú totiž uviaznuté v ľade a málokedy sa nájdu. Práve preto Antarktída priťahuje hľadačov týchto vesmírnych kameňov. Jednu veľkú expedíciu teraz rozbiehajú Briti.

1 komentár

Hirojuki Arakawa nadviazal neobyčajný vzťah s podivnou rybou. Táto ryba k nemu pripláva kedykoľvek na zavolanie. Dokonca sa nechá pohladkať po hlave a chce aj pusinku. :-D Toto priateľstvo trvá už 25 rokov.

7 komentárov

Nanking Towers sú projektmi budov v čínskom meste Nanking a sú doslova obrastené stromami a rastlinami. Týmto spôsobom majú prispievať k čistote ovzdušia v meste. Podľa plánov má tento les vyprodukovať 60 kilogramov kyslíka za deň.

6 komentárov