zaujimavosti

zoradiť podľa:

Donaldovi Trumpovi sa dostalo pocty v podobe výroby pozláteného iPhonu s jeho podobizňou. Mobil stojí 350 tisíc dolárov.

13 komentárov

Šesťdesiatštyriročný Američan menom Bob sa minulý Silvester pošmykol na ľade. Neschopný pohybu zostal dvadsať hodín ležať na ľade. Život mu zachránila fenka Kelsey, ktorá ho zahrievala a svojim vytím nakoniec privolala pomoc.

11 komentárov

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter objavila na povrchu Marsu zvláštnu hlbokú jamu. Nachádza sa v lokalite blízko južného pólu. Vedci zatiaľ nevedia, ako jama vznikla.

3 komentáre

Pozdĺž sibírskej rieky Leny sa nachádzajú prírodné skalné útvary, ktoré miestni ľudia nazývajú Lenin kamenný les alebo Lenine piliere. Týčia sa do výšky 150 metrov a rozpínajú sa do šírky okolo 80 kilometrov.

1 komentár

V roku 1999 postavil ruský mystik a šaman Alexander Golod pri Moskve 44 metrov vysokú spirituálnu pyramídu. Nedávno sa pyramída zrútila, našťastie sa nikomu nič nestalo.

2 komentáre

Zvláštna porucha, pri ktorej si človek pamätá úplne všetko zo svojho života a na nič nezabúda. Poruchou trpí 80 ľudí z celého sveta. Hyperthymézia je veľmi vzácna choroba a život skôr zťažuje. Ľudia kvôli nej nedokážu zabudnúť na zlé veci.

8 komentárov

Jedným z tých najunikátnejších zvykov v Mexiku je zdobiť chrobáky múčiare a vytvárať z nich živé šperky. Tým sa v Mexiku hovorí maquech. Chrobákom sa zdobenie asi veľmi nepáči, ale nijako im to neubližuje.

0 komentarov

Celkom sedem nových druhov žiab bolo objavených v Indii v horách Západných Ghát. Najmenšia z nich je veľká ako necht ľudského palca.

8 komentárov