zaujimavosti

zoradiť podľa:

J. K. Rowlingová, autorka kníh o Harrym Potterovi, rozdala počas posledných rokov asi 160 miliónov dolárov na charitu. Hovori: ,,Keď dostanete viac, ako sami potrebujete, tak máte morálnu povinnosť nakladať s tým rozvážne, ale tiež rozumne rozdávať.“

76 komentárov

Sú zvuky, ktoré obťažujú väčšinu ľudí (škrabanie nechtov po tabuli). Keď patríte k ľuďom, ktorým vadí zvuk sŕkania či prežúvania, pravdepodobne trpíte mizofóniou. Príčinou môže byť prílišná kreativita človeka.

27 komentárov

V Škótsku vchádza do platnosti nový zákon, ktorý zakazuje fajčenie v aute, kde sú aj deti.. Vodiči pristihnutí pri zapaľovaní cigarety v aute, kde sú aj osoby mladšie ako 18 rokov, dostanú okamžitú pokutu vo výške £100 (asi 115 eur).

24 komentárov

Veľmi populárna mapová aplikácia vám teraz ukáže, či sú vybrané lokality vhodné pre invalidov. Aplikáciu vyrobila skupinka pracovníkov Google, ktorí na nej robili 20 % svojho pracovného času.

3 komentáre

Sedmokráska odjakživa patrila k najznámejším domácim rastlinám a napriek tomu, že je nevýrazná, je to drahocenný druh divorastúcej zeleniny. Je to tiež tradičný liečivý prostriedok, v minulosti bola považovaná za všeliek.

4 komentáre

Takto sa nazýva športová disciplína, v ktorej sa súťaží so psím záprahom.

19 komentárov

V snoch vidíme len tváre, ktoré už poznáme. Naša myseľ nedokáže vymyslieť nové tváre. Naozaj snívame len s reálnymi ľuďmi, ktorých sme už niekedy stretli – aj keď si to zvyčajne už nepamätáme.

13 komentárov

Mount Everest je najvyšší vrch sveta. Teraz sa ale vedú debaty o tom, aký je vlastne vysoký. Podľa niektorých správ priamo z Nepálu, zemetrasenie pred dvomi rokmi pripravilo najvyššiu horu sveta o časť vrcholu.

8 komentárov