zaujimavosti

zoradiť podľa:

Skutočne čierna ruža v súčasnosti neexistuje a ani doteraz nebola vypestovaná. To, čo klasifikujeme ako čierne ruže, sú v skutočnosti červené alebo fialové kvety. Ich farba je taká sýta, že vyzerajú ako čierne.

4 komentáre

V oblasti Gemla – Uppsala vo Švédsku archeológovia našli dve stovky amuletov. Lokalitu využívali na náboženské rituály Vikingovia aj ďalšie pohanské kmene.

4 komentáre

Aj muži sa chcú páčiť. Takto premýšľal zakladateľ značky mužského make-upu Andrew Grella. Make-up má veľký úspech.

9 komentárov

Japonec Šozo Hajama je nadšenec zbierania zvláštnych kameňov. Založil s nimi múzeum Chinsekikan (v preklade Sieň zvláštnych kameňov). Jeho špecialitou sú kamene, ktoré vyzerajú ako ľudské tváre.

5 komentárov

Kanaďanka s prezývkou Grindmother sa dala na dráhu grindcorovej speváčky – až vo svojich 86 rokoch. :-D

8 komentárov

Hrad Montségur na juhu Francúzska bol údajne posledným známym úkrytom Svätého grálu. Bol tiež baštou Katarov, ktorí údajne Grál uchovávali. Po tajomnej relikvii dodnes v okolí hradu pátrajú hľadači pokladov a milovníci záhad.

8 komentárov

Ostrov Sandhornøya sa nachádza 1 000 kilometrov od mesta Oslo a je to veľmi opustené miesto. Rodina Hjertefølgerovcov si tu postavila svoj domov. Je to presklenná kupola, pod ktorou sa ukrýva obydlie, postavené výhradne z prírodných materiálov.

6 komentárov

Jazero Hillier na austrálskom ostrove Middle Island má nádherne ružovú vodu. Dodnes nie je známe, čo spôsobuje jeho zafarbenie.

5 komentárov