zaujimavosti

zoradiť podľa:

Štúdie ukázali, že kozy majú rovnako ako ľudia rôzne dialekty.

0 komentarov

USA je domovom prvého elektronického počítača. Bolo to v roku 1945 a tento počítač vážil 30 ton.

3 komentáre

Eduard VIII sa 10. decembra 1936 stal prvým z anglických panovníkov, ktorý dobrovoľne abdikoval (vzdal sa svojej funkcie). Eduardovým jediným dôvodom, prečo to urobil, bola láska k žene, ktorú mal zakázané zobrať si za ženu.

23 komentárov

Na Marionskom cintoríne je meter a pol vysoký žulový podstavec s čiernou guľou. Guľa váži skoro dve a pol tony. Guľa sa však nedávno začala sama pohybovať. Pohyb je asi 5 cm za rok. Nikto nevie, ako je to možné.

20 komentárov

Švédský start-up Gavagai a Kráľovský technologický inštitút spoločne vyvíjajú počítačový systém, ktorý by mal umožniť prekladať delfíniu reč. Projekt by mal byť funkčný do štyroch rokov.

44 komentárov

Okinošima je malý ostrov v Japonskom mori. Oddávna tu námorníci slúžili rituály vo svätyni Okitsu-gū. Na ostrov nesmú nikdy vstúpiť ženy, tak znie prastarý zákon.

26 komentárov

Anglický reťazec fitness centier, ktorý začal prevádzkovať špeciálne fitcentrá pre unavených rodičov malých detí. Ako je známe, miminá v noci veľa nenaspia, takže rodičia si v špeciálnom fitness 14 minút zacvičia a potom 45 minút spia. :-D

2 komentáre

Americký herec Nicolas Cage si na cintoríne v New Orleans nechal postaviť hrobku v tvare pyramídy, kde sa chce po smrti nechať pochovať. Miestni občania z jeho výstrelku nie sú veľmi nadšení.

6 komentárov