zaujimavosti

zoradiť podľa:

Papagáje Kea žijú na Novom Zélande. Sú zvyknuté na človeka a sú tiež veľmi zvedavé. Niekedy pri hľadaní potravy dokážu poničiť dokonca aj autá. Lákajú ich miesta, kde je veľa odpadu a rôzne skládky.

8 komentárov

Voda oceánov obsahuje asi tridsať miliárd ton striebra, čo je 45 tisíckrát viac, než sa vyťažilo na celom svete od roku 1492.

8 komentárov

Približne až 89 % všetkých obyvateľov Zeme žije na severnej pologuli.

4 komentáre

Vajíčko Kinder sa nesmie predávať na území USA, kde sa podľa federálneho zákona z roku 1938 nesmú do potravín vkladať nejedlé predmety. Za každé vajíčko hrozí pokuta vo výške $2 500.

13 komentárov

Kosť v živom organizme je 6-krát silnejšia ako kus ocele rovnakej váhy.

6 komentárov

Rakušan Charly Forstner zasvätil 20 rokov hľadaniu alternatívy podkovy, ktorá by pre kone bola bezpečnejšia a poskytovala im viac voľnosti než klasické podkovy. Výsledkom sú Megasus Horserunners. Prvé bežecké topánky pre kone.

2 komentáre

Ubari je nádherná oáza ukrytá hlboko v dunách púšte Sahara. Nachádza sa na území Líbie v údolí Targa. Je to miesto nevšednej krásy, o ktorom vie málokto.

2 komentáre

V rokoch 1946 až 1955 sa v New Jersey usporiadavali veľmi bizarné preteky batoliat. Každý z malých pretekárov začínal v štartovacej ohrádke, z ktorej sa mal doplaziť k vystavenému plyšákovi.

4 komentáre