zaujimavosti

zoradiť podľa:

Na ostrove Lanzarote na Kanárskych ostrovoch bolo na začiatku tohto roku otvorené prvé podvodné múzeum v Európe – Museo Atlantico. Dokopy obsahuje dvanásť inštalácií s viac ako tristo sochami v životnej veľkosti.

8 komentárov

Keď sa štyridsaťdeväťročná Liu Yelin objaví so synom v spoločnosti, majú ľudia tendenciu ich pokladať za rovnako starých partnerov. Žena totiž aj vo svojom pokročilejšom veku vyzerá stále na dvadsať.

10 komentárov

Okružie popísal už Leonardo da Vinci. Po celé storočia bolo ale opradené tajomstvom a až donedávna neexistoval jeho oficiálny popis. Vedci nedávno zistili, že sa jedná o samostatný orgán v brušnej dutine. Jeho funkcia je ale doteraz neznáma.

0 komentarov

Donaldovi Trumpovi sa dostalo pocty v podobe výroby pozláteného iPhonu s jeho podobizňou. Mobil stojí 350 tisíc dolárov.

45 komentárov

Šesťdesiatštyriročný Američan menom Bob sa minulý Silvester pošmykol na ľade. Neschopný pohybu zostal dvadsať hodín ležať na ľade. Život mu zachránila fenka Kelsey, ktorá ho zahrievala a svojim vytím nakoniec privolala pomoc.

12 komentárov

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter objavila na povrchu Marsu zvláštnu hlbokú jamu. Nachádza sa v lokalite blízko južného pólu. Vedci zatiaľ nevedia, ako jama vznikla.

4 komentáre

Pozdĺž sibírskej rieky Leny sa nachádzajú prírodné skalné útvary, ktoré miestni ľudia nazývajú Lenin kamenný les alebo Lenine piliere. Týčia sa do výšky 150 metrov a rozpínajú sa do šírky okolo 80 kilometrov.

1 komentár

V roku 1999 postavil ruský mystik a šaman Alexander Golod pri Moskve 44 metrov vysokú spirituálnu pyramídu. Nedávno sa pyramída zrútila, našťastie sa nikomu nič nestalo.

2 komentáre