zaujimavosti

zoradiť podľa:

Chorobný strach z nekonečna a predstavy večného života po smrti.

10 komentárov

V mexickej Teotihuacane sa po 3 000 rokoch znovu hrala prastará aztécka hra s názvom ōllamaliztli. Mezinárodného turnaja v tejto loptovej hre sa zúčastnili tímy z Belize, Guatemaly, Salvadoru, Hondurasu, Nikaraguy a Kostariky.

9 komentárov

Bohatý podnikateľ Adžaj Munot sa rozhodol, že namiesto drahých darov svojej dcére venuje 90 domov, ktoré budú slúžiť na ubytovanie pre chudobných.

12 komentárov

Špeciálne ponožky majú v sebe identifikačné čipy a po prepojení s mobilnou aplikáciou upozornia svojho majiteľa, ktoré dva kusy má dať k sebe... Aplikácia mu tiež prezradí, ktorá je pravá a ktorá ľavá ponožka.

19 komentárov

Mačky môžu vydávať okolo sto rôznych zvukov. A psy iba deväť.

16 komentárov

Zamilovaní partneri si môžu byť nablízku, aj keď ich delí napríklad niekoľko stoviek kilometrov. Vo vnútri prsteňa Touch HB je zariadenie, ktoré dokáže zachytiť frekvenciu srdca a vďaka aplikácii na smartfóne ju premietne v prsteni druhého partnera.

10 komentárov

V Júdskej púšti našli zachovalé zrná pravekého jačmeňa. Sú staré 6 tisíc rokov. Zrná jačmeňa boli vo výbornom stave a aj napriek svojmu veku vyzerali dosť čerstvo.

8 komentárov

Osemnásťročná Hannah Simpsonová z Nového Zélandu je kovbojkou v doslovnom zmysle slova. Jazdí totiž na krave a zaujímavé je, že tej to vôbec nevadí. Na svojom chrbte nodí dievča už 6,5 roka a dokonca s ňou skáče aj cez prekážky.

4 komentáre