zaujimavosti

zoradiť podľa:

Zvláštna porucha, pri ktorej si človek pamätá úplne všetko zo svojho života a na nič nezabúda. Poruchou trpí 80 ľudí z celého sveta. Hyperthymézia je veľmi vzácna choroba a život skôr zťažuje. Ľudia kvôli nej nedokážu zabudnúť na zlé veci.

8 komentárov

Jedným z tých najunikátnejších zvykov v Mexiku je zdobiť chrobáky múčiare a vytvárať z nich živé šperky. Tým sa v Mexiku hovorí maquech. Chrobákom sa zdobenie asi veľmi nepáči, ale nijako im to neubližuje.

0 komentarov

Celkom sedem nových druhov žiab bolo objavených v Indii v horách Západných Ghát. Najmenšia z nich je veľká ako necht ľudského palca.

8 komentárov

Profesor Noam Sobel z vedeckého inštitútu v Rehovote sa venuje skúmaniu ľudských sĺz. Sobel už v predošlom výskume zistil, že sa významne líši zloženie sĺz mužov a žien.

2 komentáre

Arabidopsis je skupina buniek ukrytá v každom semienku, ktorá funguje ako malý ľudský mozog. Má za úlohu kontrolovať čas a rýchlosť rastu. Skladá sa z dvoch typov buniek.

5 komentárov

V Moskve náhodou objavili desať strieborných mincí v šachovej figúrke strelca, vyrezanej zo slonoviny. Pochádza z doby vlády cára Ivana Hrozného.

6 komentárov

Po stáročia bola rozšírená mylná predstava, že druidmi boli iba muži. Ako ale potvrdzujú mnohé historické záznamy, v ich radoch stáli aj ženy. V stredovekých írskych legendách sa im hovorilo banduri alebo bandorai.

3 komentáre

Po 200 rokoch vedci objavili nový odtieň modrej farby, ktorý dostal dosť tajomný názov YInMn. A ešte do konca tohto roka by sa objaví v detských pastelkách.

9 komentárov