zaujimavosti

zoradiť podľa:

Jedinečný objav sa podaril študentom z austrálskej univerzity. Počas exkurzie na ostrove Rottnest našli sto rokov starý hrot oštepu vyrobený zo zeleného skla. Vzácný artefakt vyrobili pôvodní obyvatelé ostrova – Aboridžinci.

1 komentár

Markovi Hambletonovi a Joeovi Kaniaovi sa s detektorom kovu podaril kúsok, o ktorom sa sníva každému hľadačovi. Na poľnohospodárskom pozemku na anglickom panstve Staffordshire Moorlands našli tisíc rokov staré zlaté šperky.

6 komentárov

Neznámy dobrodinec v Británii premenil zagraffitovanú zastávku na obývačku. Kreslá s vankúšmi, obrazy, izbové rastliny a niečo na čítanie – nekonečné čakanie na autobus ešte nikdy nebolo komfortnejšie.

0 komentarov

Novomanželiia Inez a Harvey Warningerovci neskonzumovali hornú časť svadobnej torty a odložili ju do mrazičky. Až o sto rokov neskôr ju objavil v garáži ich vnuk Ronald Warninger.

1 komentár

Japonský denník Mainichi Shimbunsha je velmi užitočný aj po prečítaní. Vďaka špeciálnemu materiálu rastlinného pôvodu z neho po zasadení do zeme vyrastú rastliny.

0 komentarov

Bergün patrí medzi najkrajšie horské dedinky v Európe. Paradoxne sa tým ale nemôžu pochváliť. Odfotenie akéhokoľvek záberu je zakázané pod hrozbou pokuty 5 eur za porušenie zákazu.

22 komentárov

Manželia Sulivanovci chceli mať vlastné bývanie, ale nechceli každý mesiac vyhadzovať kopu peňazí za nájom. Preto si kúpili nepoužívaný autobus a prerobili si ho na pojazdný domov. Bývajú tam s troma deťmi.

6 komentárov

Na pomoc farmárom v Mexiku v ich boji proti suchu prišiel zázračný prášok pomenovaný Solid Rain (Poriadny dážď). Dokáže dlhodobo zaistiť vlahu pre rastliny tak, že nasiakne veľa vody a premení ju na gel. Voda sa vďaka nemu neodparí.

0 komentarov