zaujimavosti

zoradiť podľa:

Lietadlom Airbus 380 môže letieť až 853 cestujúcich.

3 komentáre

Najdlhší jazyk v porovnaní s veľkosťou tela má netopier. Keby ste mali jazyk adekvátne dlhý ako tento netopier, postojačky by ste si oblízli vlastné prsty na nohách.

14 komentárov

Vzdialenosť od vášho zápästia k lakťu je rovnaká ako veľkosť vašej nohy (vzdialenosť od špičky prstov k päte).

8 komentárov

Austrália vyhrala v ľadovom hokeji nad Novým Zélandom v roku 1987 58:0. Ide o najväčší počet strelených gólov v mužskom hokeji. Prvý zápas austrálskej reprezentácie proti Československu v roku 1960 skončil prehrou 1:18.

9 komentárov

J. K. Rowlingová, autorka kníh o Harrym Potterovi, rozdala počas posledných rokov asi 160 miliónov dolárov na charitu. Hovori: ,,Keď dostanete viac, ako sami potrebujete, tak máte morálnu povinnosť nakladať s tým rozvážne, ale tiež rozumne rozdávať.“

136 komentárov

Sú zvuky, ktoré obťažujú väčšinu ľudí (škrabanie nechtov po tabuli). Keď patríte k ľuďom, ktorým vadí zvuk sŕkania či prežúvania, pravdepodobne trpíte mizofóniou. Príčinou môže byť prílišná kreativita človeka.

29 komentárov

V Škótsku vchádza do platnosti nový zákon, ktorý zakazuje fajčenie v aute, kde sú aj deti.. Vodiči pristihnutí pri zapaľovaní cigarety v aute, kde sú aj osoby mladšie ako 18 rokov, dostanú okamžitú pokutu vo výške £100 (asi 115 eur).

29 komentárov

Veľmi populárna mapová aplikácia vám teraz ukáže, či sú vybrané lokality vhodné pre invalidov. Aplikáciu vyrobila skupinka pracovníkov Google, ktorí na nej robili 20 % svojho pracovného času.

3 komentáre