zaujimavosti

zoradiť podľa:

Viete, čo je to BARTER? Predsa výmenný obchod. Nakúpiť sa dá "niečo za niečo". Verili by ste, že sa tak obchoduje ešte aj dnes?

1 komentár

V roku 2018 urobili kanadskí vedci prevratný objav: v prírode pozorovali zajace, ktoré si pochutnávali na mäse. Asi sa budú prepisovať učebnice o bylinožravcoch. :-D

0 komentarov

Sojky si rady sadajú do mravenísk. Mravce sa predierajú ich perím a rozstrekujú štipľavú kyselinu mravčiu. Kyselina zbaví vtáka vší a bĺch, ktoré ho trápili.

0 komentarov

Do Guinnessovej knihy rekordov je zapísaný pes, ktorý ako 4-ročný na skateboarde prešiel ľudským tunelom. Tunel vytvorili 30 ľudia.

1 komentár

Červy nemajú vôbec nijakú kostru. Tvar im dáva len tekutina, ktorou sú naplnené.

0 komentarov

Celkové množstvo soli vo svetových oceánoch by pokrylo celú Európu vrstvou hrubou asi 5 km, čo je 10-násobok výšky najvyššej budovy na svete.

0 komentarov

Blcha dokáže skočiť do diaľky rovnajúcej sa 350-násobku jej dĺžky. Je to podobné, ako keby dokázal človek preskočiť 6  futbalových ihrísk.

0 komentarov

Až 60 % hmotnosti človeka tvorí voda. Jej obsah je rôzny v jednotlivých orgánoch: v tukovom tkanive 20 %, v kostiach 25 %, v žalúdku 70 %, v krvi 80 % a v mozgu 85 %.

2 komentáre