zaujimavosti

zoradiť podľa:

Dúha sa objavuje zvyčajne pri daždi. Vidíte ju iba vtedy, keď stojíte chrbtom k Slnku, ktorého lúče dopadajú na dažďové kvapky pred vami a svetlo sa rozkladá na spektrálne farby.

0 komentarov

V Južnej Afrike objavili prvý diamant deti, ktoré sa hrali na brehu rieky.

1 komentár

Dalmatín je známy pre svoju bielu srsť s čiernymi škvrnami. Ale šteniatka tohto plemena sa rodia bez škvŕn, sú čisto biele. Čierne škvrny sa objavia neskôr, vyvíjajú sa v prvých týždňoch života šteniatka.

0 komentarov

Prvé telefónne automaty neboli na mince, ale stál vedľa nich vždy človek, ktorý vyberal poplatok za uskutočnené hovory. Prvé automaty na mince sa objavili až v roku 1899.

0 komentarov

V roku 1922 objavil anglický archeológ hrobku Tutanchamóna po vyše 20 ročnom hľadaní, pričom prvú stopu objavil na starom pohári kúpenom od neznámeho priekupníka.

0 komentarov

Prvá reklama na čokoládu sa objavila v anglických novinách v roku 1657.

0 komentarov

Veľkonočný ostrov dostal svoje meno podľa toho, že bol objavený na Veľkonočnú nedeľu v roku 1722. Na ostrove je okolo 600 sôch zo sopečného kameňa. Niektoré merajú až 10 metrov a vážia až 90 ton.

0 komentarov

Archeológovia majú radi dikobrazov – zbierajú totiž kosti, aby si na nich potom v nore mohli brúsiť zuby, a často objavia aj vzácne prehistorické kosti.

0 komentarov